Sepetim

İade Şartları

Ürünleri Teslim Alırken Dikkat!

Değerli müşterimiz,

Ne siz değerli müşterimizin ne de trufmantar.com 'un maddi zarar görmemesi için öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kargonuzu teslim alırken yapacağınız kontrollerdir.

Bu nedenle, ürünlerinizi teslim alırken açmadan önce lütfen öncelikle dış ambalajını kontrol edin. Yırtık,patlak,sürüklenmiş,ıslak ambalajları teslim almayın ve kargo görevlisine tutanak tutturun.

Ambalajın dış görünümünde bu sorunların hiçbiri görünmüyorsa dahi kargonuzu mutlaka kargo görevlisinin yanında açın ve ürünlerinizi kontrol edin. Hasarlı ürün olması halinde kargodan kesinlikle teslim almayın ve tutanak tutturun. Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

Gönderilen ürünün kargoda hasar görmesi ve sizin bu ürünü teslim almanız durumunda hiçbir şekilde kargo firmasından hak talep edilememekte ve bu nedenle hiçbir şekilde iade ve değişim yapılamamaktadır.

İade Şartları ve Prosedürü

Değerli müşterimiz,

İade talebinizi, nedenleriyle birlikte ve aşağıda belirtilen gerekli şartlara uygun olarak info@trufmantar.com.adresine e-mail olarak göndermenizi rica ederiz. İade talebinizle ilgili firmamız yetkililerince size dönüş yapılacak ve iade talebinizin belirtilen şartlara uygun olup olmadığı hakkında bilgi verilecektir.

İade talebinizin onaylanması halinde iade kargonuzu, siparişinizi verirken seçmiş olduğunuz kargo firmasıyla (Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo) ile geri gönderebilirsiniz. Kusurlu ürün iadesinde diğer kargo firmaları ile gönderilen kargolar, farklı bir alıcı adına gönderilen iadeler ve kargo ücreti aşağıdaki şartlara uygun gönderilmeyen iadeler teslim alınmayacaktır. Degistirme veya yasaya  uygun vazgecme nedenleriyle olan iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. 

Faturanın iki nüshası da birlikte gönderilmelidir. Aksi takdirde, iade işlemi yapılamayacaktır. Unutulan faturanın tekrar gönderiminden doğan kargo bedeli iade tutarından düşülür.

 Iadenin gonderilecegi firma (Alıcı Firma): Trüf Mantar Gıda Sanayi İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. Topçular Mah. Çiftçi Ali Sok. No:17-K:2 Eyüpsultan / İSTANBUL

 Ürün İade Süresi: Tüketici Kanunu’na göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk on dört gün içerisinde geçerlidir. Cayma Hakkı'ndaki istisnalar ilgili yasa kapsaminda olup  "Hangi Ürünleri İade Edemiyorum"  bölümünde sıralanmıstır. 

 Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren beş iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

 Kargo Ücreti: Ürün kusurlu ise, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacak, iade işlemi müşteri kaynaklı bir nedenden (Bkz.Cayma Hakkı ) dolayı yapılıyor ise, kargo ücreti tüketicinin kendisine aittir.

 Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, orijinal paketi hasarlı ürünler, aksesuarları eksik ürünler, kullanılmış ve tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kopyalanabilir kitap, DVD, CD, VCD gibi ürünlerin iadesi ve değişimi yapılmamaktadır.

 İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir ve 5 iş gün içerisinde ürün bedelinin iade süreci başlatılıp bankaya yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde ürün bedeli "artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Ancak bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve trufmantar.com 'un müdahale etme hakkı yoktur. İadenizin yapıldığı tarafınıza bildirildikten sonra para iadesi sürecini lütfen bankanızdan takip ediniz.

İade Bilgilendirme:

İade işleminiz tamamlandıktan sonra, tarafınıza e-posta yoluyla iade bilgisi gönderilecektir.

Ödeme işleminiz kredi kartı ile yapıldıysa, kredi kartınıza sistem üzerinden iade yapılacaktır.

Ödeme işleminiz banka havalesi ile yapıldıysa, lütfen iade yapılacak banka bilgilerinizi talebinizle birlikte eksiksiz ve doğru iletiniz.

 İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

İade Adresi: " Trüf Mantar Gıda Sanayi İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Develi Köyü No:2 Vize/Kırklareli 

 Sipariş Verdiğim Ürün İçin Değişim Yapabilir miyim?

Siparişinizin statüsü "Siparişiniz Alınmıştır" ise, değişim yapmak istediğiniz ürünün stoklarda bulunması ve bedelini karşılaması durumunda değişik yapılmaktadır. Siparişinizin durumunu Siparişlerim ekranından takip edebilirsiniz. Değişim istenilen ürün paketi açılmamış, kullanılmamış ve kargodan tarafımıza sağlam olarak ulaşmış olması gerekmektedir.

 Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda İade Sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.

 Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz "Sipariş Hazırlanıyor” ya da "Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için tıklayabilir ya da info@trufmantar.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.